Düğün Arabasını Kim Kullanmalı?

Düğün Arabasını Kim Kullanmalı?

Gelin ve damadın düğün hazırlıkları içerisinde telaşlı koşuşturmaları devam ederken gelin arabasını kimin kullanacağı da akıllara takılan bir konudur. Bu konu bazen kaosa bile sebebiyet verebilir :) Tabi bu konuyu kaosa dönüşmeden nihayete erdirecek olanlar gelin ve damattır. 

Eski dönem düğünlerine bir bakacak olursak gelin arabasına binmek gelin ve damat yakınları için gurur meselesi hali taşımaktaydı. Gelinin ablası, kardeşi; damadın ablası, kardeşi ya da farklı yakınları derken gelin arabası tıklım tıklım dolu bir şekilde düğün salonuna ilerlemeye başlardı. Tabi arabanın içerisinde sıkışan gelin ve damat bu durumdan dolayı yaşadıkları mağduriyeti dile getirme cüreti bile gösteremezlerdi. Günümüzde nadirde olsa böylesi örneklerle hala karşılaşılmaktadır. 

Düğün arabasına kimin bineceği konusu bir kenara dursun esas mesele gelin arabasını kimin kullanacağıdır. Akıllara ilk gelen, tabi ki damat cevabı olabilir ama günümüzde marjinal bir azınlık olsalar da kendi gelin arabalarını kullanan gelinler olduğunu da duymaktayız. Gelinlerin giydikleri kabarık gelinlikleri düşünecek olursak araç kullanırken epeyce zorlanacakları kesindir. Bu sebeple gelin arabasını tercihe göre ya damat yada gelin ve damadın yakınlarından biri kullanabilir. Hatta düğün arabası kiralık ise kiralama şirketinden bir şoför tahsis edilmesi istenebilir. 

Düğün Arabası Kullanırken Karşılaşılabilecek Sorunlar Keyfinizi Kaçırmasın

Düğün arabasını kullanan damadın kendisi ise gelinini yanına alarak düğün salonuna doğru yol alırken arabanın önünü kesecek çocuklar ya da adamlar la karşılaşılması muhtemel ihtimaldir. Önceden hazırlanmış içerisinde para olan zarflar hazırda var ise damadın işi kolay olacaktır. Böyle bir hazırlık yapılmamış ise önünüze çıkan ve sizden bahşiş isteyen kişilerle sıkı bir pazarlığa girmek kaçınılmaz olacaktır. Bu da damadın hem strese girmesine hemde düğüne geç kalmasına sebebiyet  verebilir. Ayrıca trafikte araç kullanma stresi ve damatlığın kırışmaması için verilecek mücadele düşünülecek olursa bir yakının  düğün arabasını kullanması damatların rahat bir gün geçirmeleri için en doğru seçim olacaktır. 

Gelin arabası yıkatılması, süslenmesi; damat tıraşı, gelin alması, arabadan bahşiş dağıtma seramonisi düşünüldüğünde en güzel gün olan düğün günlerini rahatça yaşamak için gelin ve damadın alabileceği en doğru karar, gelin arabasını kullanabilecek yakın akraba, eş, dost ya da özel bir şoför olacaktır.

COMMENTS

    Yorum bulunmamaktadır.

Comment Write

Mandatory Field*

whatsapp